DAVOSA 161.503.55 Titanium Chrono
Doprava zdarma

DAVOSA 161.503.55 Titanium Chrono

46 330 Kč vč. DPH
Dostupnost
1 - 3 dny

  • Záruka: 24
  • Výrobce: DAVOSAInformace o značce

Počátky hodinářství nás zavádějí do doby před 200 lety do hornaté oblasti Švýcarska, nazývané Jura, která se táhne od Basileje po Ženevu. Tehdy se farmáři začínali věnovat hodinařině, aby si během dlouhých zimních měsíci finančně přilepšili. Pro některé z nich se toto náročné a vysoko sofistikované řemeslo stalo skutečnou vášní.

1861 – 1943
V rodině Haslerových vyrůstali 4 bratři. Dva z nich odešli z rodné vesnice v údolí Vallé de Joux za prací do Ženevy a Bielu, do továrny na výrobu hodinek. Čtvrtý bratr, Abel Fréderic Hasler, začal s výrobou menší série pouzder pro kapesní hodinky s vysokou přesností zpracování. Šest jeho synů zdědilo a následovalo jeho hodinářský talent.

1883 – 1977
Pro jednoho z nich, Paula Haslera (1883 – 1977), se hodinářství stalo vášní i povoláním. Už jako malý chlapec byl fascinovaný komplikovanými hodinkami, které objevoval na otcově pracovním stole.

1917
Po dokončení hodinářského tréninku si Paul našetřil menši kapitál a o pár let později si založil vlastní firmu, Paul Hasler Terminages d´Horologerie, která se specializovala na skládání hodinek prestižních značek.

1930 – 1936
Toto období s sebou přineslo vysokou nezaměstnanost a mnoho společností bylo nuceno ukončit svou činnost. Paulovi Haslerovi se podařilo úspěšně překonat toto období díky vysoké kvalitě svých výrobků, kterou ocenili jeho zákazníci. Díky tomu mohl i zaměstnávat dvanáct dalších hodinářů.

1946
David Hasler (1897 – 1951), který už pracoval pro svého bratra jako technický ředitel, vstoupil do společnosti roku 1946. Toto partnerství ohlašovalo začátek Hasler Fréres. Společnost brzy začala s vlastním designem, který přenesli do konečné podoby hodinek. Okruh zákazníků se neomezoval pouze na Evropu, ale jedním z nejdůležitějších odběratelů je i USA.

1961
Business dále prosperoval. V roce 1961 třetí generace Haslerovců, Wilfred a Eric Hasler, vstoupili do společnosti jako společníci.

1964
Do společnosti vstoupil Kurt Wittwer, aby posilnil obchodní aktivity firmy. Dosáhl úspěchů při získaní nových trhů a zároveň dohlížel nad celým procesem výroby, od kreativního nápadu až po hotový výrobek. Společnost se začala specializovat na hodinky se sofistikovaným mechanickým strojkem.

1970
Švýcarsko začalo čelit konkurenci hodinářů z Dálného východu. Technická revoluce přinesla na trh quartzové hodinky, které téměř vypudily tradiční mechanické hodinky z trhu. A tak Hasler & CO S.A. (jako právnická osoba od r. 1974) odpovídá na vzniklou situaci na trhu zařazením právě quartzových hodinek do svého sortimentu.

1993
Tento rok představoval začátek udržitelného rozvoje značky DAVOSA. Především v Německu prožívaly mechanické hodinky renesanci. Vysoká kvalita limitované kolekce mechanických hodinek pod značkou DAVOSA představovala obrovský úspěch. Tato kolekce obsahovala 3-ručičkové, automatické stopky s kalibrem 7750/7751 Valjoux, stejně jako i rezervu nátahu s regulátorem a mechanickým budíkem. Úspěch urychlil další úspěšnou spolupráci mezi Hasler & CO a Bohle GmbH, která se v průběhu roků ještě posilnila.

2002
Důležitým okamžikem byla výroba první limitované série DAVOSA Panamericana. Celou sérii je možné najít v portfoliu soukromých sběratelů hodinek.

Dnes je značka DAVOSA neoddělitelnou součástí světa hodinek.  AUTORIZOVANÝ PRODEJCE 
 


Jsme autorizovaný prodejce všech výrobků, zaručíme Vám tak originalitu a autorizovaný servis 


Zatím nebylo hodnoceno
Ohodnotit tento produkt
Tento produkt zatím nebyl hodnocen žádným zákazníkem.

Máte dotaz k produktu? Napište námPOHON

Automat - Strojek pohání natažená pružina svým postupným rozbalováním. U automatických strojků pružinu svinuje pohyb ruky při běžném nošení hodinek. Rezerva nátahu (výdrž hodinek) se běžně pohybuje okolo 2 dnů, opět u nejkvalitnějších hodinek kolem 2 týdnů.
Bateriový - Práci vykonává elektromotorek posouvající ručičky. Energii dodává strojku baterie.
Solární - Solární panely zabudované pod ciferníkem doplňují energii pro zasazený vysokokapacitní kondenzátor.
Kinetic - Systém automaticky vytváří potřebnou energii využitím pohybu lidské ruky. Pohyb paže uživatele hodinek vytváří vibrace, které jsou přenášeny do generátoru. Část vyprodukované energie je využita k pohonu strojku, část je uchovávána v integrovaném kondenzátoru. Takovéto uspořádání zaručuje, že se hodinky nezastaví, ani pokud je majitel na několik dní odloží. V případě, že je klidové období delší, zastavuje se pohyb ručiček, ale uchovávaná energie je dostatečná k obnovení chodu hodinek pouhými několika pohyby.POUZDRO

Ocel - Nerezová ocel (stainless steel). Kvalitní, nekorodující kov, jehož nevýhodou je větší hmotnost.
Plast - Lehký, křehký, antialergenní materiál. Vhodný pro sportovní použití.
Titan - Velmi kvalitní lehký a tvrdý kov, který je vhodný především pro alergiky.
Keramika - Velmi atraktivní a tvrdý materiál, jedná se o takzvaný HighTech materiál.ŘEMÍNEK

Ocel - Nerezová ocel (stainless steel). Kvalitní, nekorodující kov, jehož nevýhodou je větší hmotnost.
Kůže - Kůže (hovězí, vepřová, telecí,….) je nejčastěji používaným materiálem pro výrobu řemínků.
Plast - Lehký, křehký, antialergenní materiál. Vhodný pro sportovní použití.
Titan - Velmi kvalitní lehký a tvrdý kov, který je vhodný především pro alergiky.
Keramika - Velmi atraktivní a tvrdý materiál, jedná se o takzvaný HighTech materiál.
Textil - Jednotlivá textilní vlákna spletená do tkaniny, takzvané textilie, která vyniká především nízkou hmotností a nenáročnou údržbou.

 SKLO

Minerální sklo - Sklo s příměsí křemene. Tvrdost je vyšší, než u akrylátového sklíčka.
Plastové sklo - Akrylátové sklíčko, nachází se u všech modelů, není-li uvedeno jinak. Využívá se především u dětských typů hodinek.
Safírové sklo - Safírové sklíčko je syntetický safír, tedy průhledná verze korundu. Jedná se o nejtvrdší druh skla, který je u hodinek používán. Neznamená to však, že jej nelze poškrábat, pouze je proti oděru a vrypům nejvíce odolné.


 

Naposledy zobrazené

DAVOSA 161.503.55 Titanium Chrono
Doprava zdarma
Načítám, prosím vydržte...