PRIM Czech Team Paris

Edice PRIM Czech Team Paris je součástí oficiální kolekce Českého olympijského týmu pro olympijské hry v Paříži v roce 2024. Ve spolupráci s Českým olympijským výborem jsme připravili hned dvě barevné varianty náramkových hodinek, které osloví každého. Modrá kolekce je vyrobená speciálně pro reprezentanty Českého týmu, zatímco bílo zlatá varianta je navržena pro širokou veřejnost.

Limitovaná edice je vyrobena v symbolickém počtu 124 kusů v bílo-zlaté variantě (100 let od první zlaté medaile a 24 symbolizuje rok olympiády v Paříži). Limitovanou edici v modré barvě dostupnou pro širokou veřejnost určí samotný počet medailí vybojovaný naším odhodlaným týmem sportovců. Jaký počet to asi bude?!

Patronem a ambasadorem modelu hodinek PRIM Czech Team Paris se stali Martin Doktor společně s Kateřinou Neumannovou.

Letošní motto českých olympioniků na LOH ve Francii zní: „Jeden za všechny, všichni za Paříž“. Slogan je vyjádřením ducha týmového sportu a solidarity, která je tak důležitá nejen na olympijských hrách, ale i mimo ně. Tvůrci motta chtěli přijít s něčím, co bude reflektovat místo konání a bude spojovat sportovce i fanoušky.

Bylo skvělé vidět spolupráci našeho grafického týmu s Českým olympijským výborem na vytvoření kolekce, která nejen reprezentuje naši zemi, ale také oslavuje naše sportovní hrdiny a jejich úspěchy. Zlatá barva reprezentuje symboliku výročí 100 let od první zlaté olympijské medaile pro Československo, kterou získal Bedřich Šupčík v roce 1924. Tehdy se konaly osmé letní olympijské hry v Paříži, a Šupčík se stal prvním československým sportovcem, který dosáhl tohoto úspěchu. Vyhrál v disciplíně šplhu na laně.

Edice PRIM Czech Team Paříž oslavuje bohatou historii českého sportu a připomíná úspěchy našich sportovců. Symbolika zlaté varianty spojená s Bedřichem Šupčíkem přináší do popředí nejen jeho vlastní úspěch, ale celkový význam sportu pro naši zemi. Propojení minulosti s přítomností prostřednictvím české vlajky a symboliky ciferníku je výstižné a evokuje pocit jednoty a spolupráce.

Nová kolekce pro LOH Paříž 2024 proto na ciferníku nese dominantní prvek siluety české vlajky s nápisem CZE a je opatřen symbolickou strukturou (?!).

Oficiální kolekce Českého olympijského týmu pro letní olympijské hry v Paříži 2024. Elegantní model, inspirovaný historií České republiky, přichází s výraznými čísly na čtyřech hodinových pozicích a originálně navrženým plastickým ciferníkem, který nese tematickou symboliku.

Po zakoupení hodinek z této speciální limitované série budou individualizovány jménem vlastníka, stejně jako každý originální kus českých reprezentantů. V poznámce uveďte jméno a příjmení, které si přejete na hodinkách zvěčnit.

Sportovní kolekce a samotný motiv číselníku pro české olympioniky byl inspirován sbírkou básní Václava Havla – Antikódy, která byla vydána poprvé v roce 1964. Nelze si tak nevšimnout originálního designu ciferníku obsahující grafiku vykřičníků, mezi nimiž je schován i jeden otazník. A jakou to má symboliku pro sportovce a samotnou Paříž? Pro některé vykřičník symbolizuje nekonečné množství příprav, tréninků a dřiny a samotný otazník je pak vrchol ledovce, sen každého sportovce, a to samotná účast na Olympijských hrách. Kolik medailí si tak pro CZE dovezeme domů je jen otázkou?!

Pro tvar ručiček byl zvolen typ „index“ s luminiscencí, který doplňuje minimalistické vzezření hodinek. Ručičky jsou vyrobeny se zlatou leštěnou úpravou.

O pohon hodinek se stará kvalitní quartzový švýcarský strojek Ronda 763, který je vsazen do pouzdra vyrobeného z ušlechtilé nerezové oceli 316L. Pouzdro obsahuje kombinaci leštěných a broušených prvků a je vysoké pouhých 9 mm, takže perfektně padne na každé zápěstí. Tyto hodinky zaujmou svým precizním zpracováním a tenkým profilem (7mm pouzdro). Hodinky jsou opatřeny originálním kvalitním řemínkem se systémem easy click – kožená verze s ražbou loga CZECH TEAM s trikolorou na boční straně řemínků. K hodinkám lze dokoupit sportovní silikonový řemínek s logem Czech team (RJ.13142).

Originální vzhled hodinkám dodává safírové vypouklé sklo s antireflexní úpravou. Voděodolnost 5 ATM zaručuje odolnost proti vlhku při běžném použití. Tyto hodinky jsou dodávány v krabičce se záručním listem a servisní kartou.

Odkaz na hodinky zde: