Seiko SPB501J1 Prospex Sea 1965 Heritage Diver's Watch PADI Special Edition
Seiko SPB501J1 Prospex Sea 1965 Heritage Diver's Watch PADI Special Edition
Tyto potápěčské hodinky Seiko Prospex byly vytvořeny ve spolupráci s PADI – Profesní asociací instruktorů potápění, světově nejuznávanější organizací pro výcvik potápěčů.
Jeho design se inspiroval úplně prvním milníkem v odbornosti společnosti Seiko v oblasti potápěčských hodinek z roku 1965 – prvními potápěčskými hodinkami, které vyrobily Japonsko a společnost Seiko: modelem „62MAS“. Díky své spolehlivosti je čtyřikrát nosil japonský tým antarktické výzkumné expedice a později dobrodruzi a objevitelé v nejnáročnějších podmínkách na Zemi, včetně severního a jižního pólu a Mount Everestu.
Zelený ciferník je vyroben z nerezové oceli se supertvrdým povlakem a zobrazuje hladinu oceánu, kterou vidí potápěč pod vodou, s prosvítajícím slunečním světlem. Pro lepší čitelnost je datumovka umístěna ve svislé poloze na pozici 4,5 hodiny.
Náramek s krátkou roztečí má mikro nastavitelnou sponu pro větší pohodlí a je doplněn dalším sladěným zeleným řemínkem, vyrobeným výhradně z recyklovaných rybářských sítí.
Vlastní automatický kalibr 6R55 má přesnost -15/+25 sekund za den a třídenní rezervu chodu. Tyto hodinky jsou vodotěsné do 300 m.
Prospex je kombinací slov „Professional“ (profesionální) a „Specifications“ (specifikace). Hodinky Seiko Prospex jsou navrženy tak, aby byly praktické, spolehlivé a odolné; aby splňovaly vysoké standardy požadované v extrémních podmínkách pro milovníky sportu i dobrodružné povahy.
Parametry
| Typ hodinek | Pánské |
|---|---|
| Pohon | Mechanický/Automat |
| Sklo | Safírové |
| Pouzdro | Ocelové |
| Číselník | Ručičkový |
| Barva číselníku | Zelená |
| Vodotěsnost | 30 ATM |
| Řada | Prospex |
| Váha | 196 g |
| Spona | Překlápěcí spona |
| Průměr | 40 mm |
| Rozměry | 20 mm - rozteč řemínku |
| Typ stroje | 6R55 |
| Rezerva chodu | 72 |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Další funkcionality | Datum, Šroubovací korunka |
| Materiál | Ocel |
| Barva | Zelená, Stříbrná |




