Seiko SPB519J1 Prospex Sea 1968 Heritage Diver's GMT Watch
Seiko SPB519J1 Prospex Sea 1968 Heritage Diver's GMT Watch
Tento design připomíná 60 let historie společnosti Seiko v oblasti inovativních a spolehlivých potápěčských hodinek, která začala v roce 1965 uvedením na trh vůbec prvních potápěčských hodinek Seiko v Japonsku.
Tyto nejnovější hodinky se inspirovaly klíčovým milníkem v oblasti potápěčských hodinek značky Seiko – modelem Diver z roku 1968. Jednalo se o první potápěčské hodinky této značky s jednodílným pouzdrem a vysokou frekvencí běhu, které byly vodotěsné do 300 metrů.
Tato reinterpretace pro rok 2025 je vyrobena z nerezové oceli se supertvrdým povlakem, potápěčská stupnice na lunetě je lehká – vyrobena z keramiky odolné proti poškrábání a její funkce GMT sleduje dvě časová pásma současně. Poprvé u hodinek Prospex je krátký náramek vybaven mikronastavitelnou sponou pro větší pohodlí.
Vlastní automatický kalibr 6R54 GMT má přesnost -15/+25 sekund za den a třídenní rezervu chodu. Tyto hodinky jsou vodotěsné do 300 m.
Prospex je kombinací slov „Professional“ (profesionální) a „Specifications“ (specifikace). Hodinky Seiko Prospex jsou navrženy tak, aby byly praktické, spolehlivé a odolné; aby splňovaly vysoké standardy požadované v extrémních podmínkách pro milovníky sportu i dobrodružné povahy.
Parametry
| Typ hodinek | Pánské |
|---|---|
| Pohon | Mechanický/Automat |
| Sklo | Safírové |
| Pouzdro | Ocelové |
| Číselník | Ručičkový |
| Barva číselníku | Bílá |
| Vodotěsnost | 30 ATM |
| Řada | Prospex |
| Váha | 188 g |
| Spona | Překlápěcí spona |
| Průměr | 42 mm |
| Rozměry | 20 mm - rozteč řemínku |
| Typ stroje | 6R54 |
| Rezerva chodu | 72 |
| Výška pouzdra | 13,3 mm |
| Další funkcionality | Datum, Šroubovací korunka, GMT/UTC časové zóny |
| Materiál | Ocel |
| Barva | Bílá, Stříbrná |




