Seiko SSC947P1 Prospex Speedtimer European
Seiko SSC947P1 Prospex Speedtimer European
Tento Speedtimer „Speedometer“ Prospex, exkluzivně dostupný v Evropě včetně Spojeného království, je inspirován klasickými středomořskými modrými automobily ze 60. let, které byly vrcholem módy, když byl Speedtimer poprvé vytvořen.
Na hodinkách je několik prvků inspirovaných touto klíčovou dobou v historii společnosti Seiko, kdy byly výlety po silnicích a cesty autem okouzlující – samotný ciferník má matný povrch v retro stylu, zatímco oranžové zbarvení přebírá vzhled z rychloměru automobilu. Doplňkový hnědý děrovaný kožený řemínek je navržen tak, aby odpovídal klasickému vzhledu vozu a připomíná vintage volant.
Tyto hodinky „Speedometer“ z kolekce Speedtimer mají funkci chronografu, která uživateli umožňuje přesně měřit uplynulý čas pomocí pohybu solárního kalibru V192 s přesností +/- 15 sekund za měsíc.
Prospex je kombinací slov „Professional“ a „Specifikace“. Hodinky Seiko Prospex jsou navrženy tak, aby byly praktické, spolehlivé a odolné; aby splňovaly vysoké standardy požadované v extrémních prostředích pro milovníky sportu i milovníky dobrodružství.
Parametry
| Typ hodinek | Pánské |
|---|---|
| Pohon | Solární |
| Sklo | Safírové |
| Pouzdro | Ocelové |
| Číselník | Ručičkový |
| Barva číselníku | Zlatá |
| Vodotěsnost | 100 M/10 BAR |
| Řada | Prospex |
| Váha | 164 g |
| Spona | Překlápěcí spona |
| Průměr | 41,4 mm |
| Rozměry | 21 mm - rozteč řemínku |
| Typ stroje | V192 |
| Rezerva chodu | 0 |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Další funkcionality | Datum, Stopky (chronograf), Indikace stavu baterie |
| Materiál | Ocel |
| Barva | zlatá, stříbrná |


