Seiko SSC957P1 Prospex Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition
Seiko SSC957P1 Prospex Speedtimer Datsun 240Z Limited Edition
Tato nová limitovaná edice kombinuje moderní hodinářství s tradicí automobilové výroby v úžasném designu ve stylu 60. let 20. století.
Model „Speedtimer“, poprvé představený v roce 1969, byl významným inovačním milníkem v hodinářské historii společnosti Seiko. Ve stejném roce byl uveden na trh „Datsun“ společnosti Nissan Motor Corporation, přední japonská značka sportovních vozů.
V roce 1971 zvítězil vůz Datsun 240Z, známý také jako Fairlady Z – ozdobený logem společnosti Seiko – na East African Safari Rally, jednom z nejtěžších závodů na světě. Datsun 240Z se svým stylovým, odolným a spolehlivým vysokým výkonem vyrovná modelu Seiko Speedtimer.
Tyto hodinky Speedtimer se vyznačují mnoha designovými prvky z původního rallyového vozu DATSUN 240Z: barevným schématem, písmem z přístrojových panelů vozidla a logem DATSUN na ciferníku. Na zadním víku pouzdra je vedle čísla limitované edice vyryt trojrozměrný znak vítězného vozu, zatímco dvoubarevná hliníková luneta je vybavena tachymetrem pro měření rychlosti. Černý kožený řemínek schválený organizací LWG dodává sportovnímu designu nádech elegance.
Tento chronograf, poháněný vlastním solárním strojkem V192, který se nabíjí přirozeným i umělým světlem, má přesnost +/- 15 sekund za měsíc a 6měsíční rezervu chodu při plném nabití. Dodává se ve vlastní speciální krabičce v limitované edici.
Prospex je kombinací slov „Professional“ (profesionální) a „Specifications“ (specifikace). Hodinky Seiko Prospex jsou navrženy tak, aby byly praktické, spolehlivé a odolné; aby splňovaly vysoké standardy požadované v extrémních podmínkách pro milovníky sportu i dobrodružné povahy.
*V reálném produktu se může orientace zadní strany pouzdra lišit od fotografie.
Parametry
| Typ hodinek | Pánské |
|---|---|
| Pohon | Solární |
| Sklo | Safírové |
| Pouzdro | Ocelové |
| Číselník | Ručičkový |
| Barva číselníku | Černá |
| Vodotěsnost | 100 M/10 BAR |
| Řada | Prospex |
| Váha | 162 g |
| Spona | Překlápěcí spona |
| Průměr | 41,4 mm |
| Rozměry | 21 mm - rozteč řemínku |
| Typ stroje | V192 |
| Rezerva chodu | 0 |
| Výška pouzdra | 13 mm |
| Další funkcionality | Datum, Stopky (chronograf) |
| Limitovaná / Speciální edice | Ano |
| Materiál | Ocel, PVD |
| Barva | Černá, Bicolor |















































































